Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

         We wtorek 19 czerwca dzieci z naszego przedszkola miały niezapomniane spotkanie ze strażami OSP w Biesiadkach. Ogromną atrakcją dla dzieci było podjechanie samochodu strażackiego do palącej się słomy i gaszenia ognia, ściąganie z drzewa pieska – maskotki, samodzielne posługiwanie się wężem strażackim. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie akcesoria. Przedszkolaki poznały także podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz utrwaliły numery alarmowe. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, dowiadują się, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. Dziękujemy strażakom za miłe spotkanie i do zobaczenia za rok!

                                                                                                                                           R. Klecka

Jesteś tutaj: Home Przedszkole Spotkanie przedszkolaków ze strażakami