Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Dnia 28 maja 2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku oraz Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik we współpracy ze Stowarzyszeniem "Pomocna Dłoń". Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, członków stowarzyszeń i klubów seniora działających na terenie powiatu brzeskiego. Celem konkursu było przede wsystkim uczczenie 100  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny,

Uczennice naszej szkoły: Klaudia Kozdrój, Emilia Hawryłko oraz Paulina Dudek jako zespół instrumentalny zaprezentowały „Pieśń Kronikę" Marka Grechuty i zdobyły wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy dziewczynom.

LINK:   Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas VI

29 maja 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Uszwi odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas VI. Zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły: Radosław Hebda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Korczyńska

Laureaci Biblijnego Konkursu „Z Dobrą Nowiną przez życie”

21 maja 2018 r. w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich miała miejsce uroczystość nadania tytułu „Laureata” Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” 49 uczniom szkół podstawowych województwa małopolskiego. W tym gronie znalazło się 2 uczniów naszej szkoły: Dominik Hebda i Radosława Hebda. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, gdzie swoje święcenia kapłańskie przyjął 1 XI 1946 r. Karol Wojtyła. Druga część spotkania miała miejsce w Sali papieskiej, gdzie znajduje się słynne „okno papieskie”. Uczniowie otrzymali „laur” z rąk ks. abp. Marka Jędraszewskiego oraz p. Kurator Barbary Nowak. Warto nadmienić, że laureaci zostali wyłonieni na 3 etapach tego konkursu w którym łącznie brało udział prawie 4 tysiące uczniów z całej małopolski. Z naszej szkoły na etapie rejonowym brało udział w tym roku 4 uczniów (Dominik Hebda, Radosław Hebda, Andrzej Hebda, Natalia Olchawska).

ks. Paweł Krawczyk

Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich - Austria

Dnia 11 maja 2018r. po raz piąty w Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich. W tym roku dotyczył on Austrii. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klasy VI - Radosław Hebda i Eryk Sapała. Pierwsze miejsce zajął Radek Hebda a czwarte Eryk Sapała. Zwycięzcom gratulujemy ogromnej wiedzy i  życzymy dalszych sukcesów.

A. Nowak

V Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy w Zespole Zespole Szkół w Lubczy

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły gościli w Zespole Szkół w Lubczy. Dnia 25 maja 2018r. odbył się tam V Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Organizm człowieka – zdrowy styl życia”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Ryglic, Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, Starosty Powiatu Tarnowskiego. Do rywalizacji przystąpiło 58 uczniów z 30 szkół z terenu powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Pytania przygotowane  zostały przez doradcę metodycznego z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie  Panią  Anitę Stinię. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Radosław Hebda z klasy VI i Dominik Hebda z klasy IV. Po sprawdzeniu  prac przez Komisję wyłoniono Zwycięzców – miejsce II zajął Radosław HebdaDla wszystkich uczestników przygotowano  drobne upominki. Dla Najlepszych nagrody sponsorowali:  Starosta Powiatu Tarnowskiego, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Lubczy.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom

Anna Nowak