Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wycieczka do Rostkowa, Przasnysza i Warszawy

W dniach 4, 5 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka szkolna do Rostkowa, Przasnysza i Warszawy. Celem podróży było poznanie życia patrona naszej szkoły - św. Stanisława Kostki oraz zwiedzenie stolicy. Wycieczka rozpoczęła wczesnym rankiem. Wyjechaliśmy spod naszej szkoły o godz. 4.00. Około godziny 12.00 dotarliśmy do Rostkowa, miejsca, w którym urodził się św. Stanisław Kostka, patron Polski oraz dzieci i młodzieży. W Sanktuarium Św. Stanisława Kostki ksiądz odprawił Mszę Świętą oraz opowiedział o życiu naszego patrona. Zaznaczył, iż w pobliżu znajdującego się tu Sanktuarium wciąż rośnie lipa, pod którą zgodnie z legendą modlił się święty i leży kamień z odciskiem jego stopy. Jest także staw, gdzie żaby swoim rechotem przeszkadzały Stasiowi w modlitwie.

Następnym celem naszej wycieczki był Przasnysz. Udaliśmy się tam do kościoła parafialnego św. Wojciecha gdzie został ochczony św. Stanisław Kostka. Znajduje się tam kaplica, która jest fundacją Kostków. Spoczywają tam też prochy rodziców i rodzeństwa świętego Stanisława: Jana i Małgorzaty, Wojciecha i Pawła.  Obiad zjedliśmy w restauracji „Długi wąż” gdzie Magda Gessler przeprowadzała „kuchenne rewolucje”. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w hotelu w Bramkach.

W drugim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Warszawę. Wybraliśmy się na Zamek Królewski gdzie zachwycaliśmy się bogatym wystrojem zamku, pięknymi obrazami i portretami oraz ciekawą historią tego miejsca. Następnie spacerowaliśmy  po Starym Mieście podziwiając m.in. Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski. Zobaczyliśmy także Pałac pod Blachą, Pałac Kultury i Nauki, a także Stadion Narodowy.

Wycieczka była z pewnością dla każdego fascynującym i niezapomnianym przeżyciem.  Wspaniale było udać się szlakiem naszego patrona – św. Stanisława Kostki oraz dokładniej poznać jego historię i miejsce urodzenia. Stolica natomiast olśniła nas swoim pięknem.

B.Hawrylko

Wycieczka piesza do Charzewic i Melsztyna

1 czerwca 2018 r. wzięliśmy udział w wycieczce pieszej do miejsca pamięci narodowej jakim są cmentarze żołnierzy poległy podczas I wojny światowej w Charzewicach. Wyruszyliśmy po godz. 9.00. Nie zapomnieliśmy o wygodnych butach, pelerynach przeciwdeszczowych oraz podręcznej apteczce. Maszerowaliśmy wszyscy ok. 12km, podziwiając uroki krajobrazu, a także pogłębiając wiedzę na temat historii naszego regionu.

Podczas wycieczki oprócz cmentarza żołnierzy poległych podczas I wojny światowej zwiedziliśmy również ruiny Baszty w Melsztynie. Po posileniu się pizzą w plenerze udaliśmy się na deser do restauracji "Podzamcze". Ponieważ trasa była długa, drogę powrotną do szkoły zaplanowaliśmy autokarem.

Dla nas wszystkich był to czas turystyki i bezpośredniego obcowania z przyrodą. Wędrówka pozwoliła nam przyjemnie spędzić czas i jednocześnie wykonać trening usprawniający nasze ciało i zdrowie.

M.Gawlik

Kangur Matematyczny XXVII edycja

W dniu 16 marca 2018 roku odbyła się już XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem w regionie krakowskim Małopolskie Stowarzyszeni Matematyczne "Kangur" pod patronatem Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wśród uczniów naszej szkoły wyróżnieni zostali:

• W kategorii Maluch - klasa III-IV szkoły podstawowej

Albert Hebda - wynik bardzo dobry

Dominik Hebda - wyróżnienie

• W kategorii Beniamin - klasa V-VI szkoły podstawowej

Radosław Hebda – wyróżnienie

• W kategorii Kadet - klasa VII szkoły podstawowej

Jan Warchał - wyróżnienie

Zwycięzcom gratulujemy!

J.Sacha

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V

18 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V. Uczennica naszej szkoły Agnieszka Warchał zdobyła I miejsce, a Artur Racięda wyróżnienie.

Gratulujemy!

J.Sacha

Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Dnia 28 maja 2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku oraz Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik we współpracy ze Stowarzyszeniem "Pomocna Dłoń". Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, członków stowarzyszeń i klubów seniora działających na terenie powiatu brzeskiego. Celem konkursu było przede wsystkim uczczenie 100  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny,

Uczennice naszej szkoły: Klaudia Kozdrój, Emilia Hawryłko oraz Paulina Dudek jako zespół instrumentalny zaprezentowały „Pieśń Kronikę" Marka Grechuty i zdobyły wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy dziewczynom.

LINK:   Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Jesteś tutaj: Home Aktualności