Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Historyczne zwycięstwo w piłce siatkowej

Po raz pierwszy nasza drużyna chłopców zwyciężyła w gminnym turnieju piłki siatkowej.1 marca 2018 r. na nowej hali w Biesiadkach spotkały się wszystkie drużyny męskie z terenu gminy Gnojnik, Turniej rozgrywano w systemie „każdy z każdym” jednego seta do 20 pkt., a tie - break do 15. Każdy mecz grano do dwóch wygranych setów. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na wyrównanym poziomie a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły się niewielką przewagą. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców turnieju:

I miejsce PSP Biesiadki

II miejsce PSP Lewniowa

III miejsce PSP Uszew

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

M. Gawlik

"Jeżdżę z głową"

Nasza szkoła już kolejny raz uczestniczyła w małopolskim projekcie „Jeżdżę z głową”.  W ramach projektu organizowane były wyjazdy na stok narciarski w Ciężkowicach / Wyciąg Narciarski Jastrzębia. Projekt miał na celu nabycie przez uczniów klasy IV umiejętności  i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach oraz edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich a także nabycia nawyku jazdy w kasku.

Uczniowie w ramach projektu mieli zapewniony dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciąg oraz wyposażeni zostali w kompletny sprzęt narciarski (narty, buty, kijki i kaski). Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa. Z naszej szkoły w projekcie wzięło udział 8 uczniów klasy IV.

Anna Korczyńska

Spotkanie ze strażakami

Dnia 17 stycznia 2018r., uczniowie klas III a i III b udali się do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiadkach, gdzie czekał już na nich pan Paweł Machał  - zawodowy strażak  i prezes OSP Biesiadki oraz pan Maciej Święch – strażak ochotnik. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć edukacyjnych i wynikało z aktualnie omawianych tematów o pracy straży pożarnej. Podczas spotkania zwrócono uwagę na kształcenie praktycznych umiejętności, które dziecko mogłoby wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.

Uczniowie poznali rodzaje pożarów i rodzaje gaśnic. Podczas przeprowadzonych doświadczeń gaśniczych mogli zaobserwować przy pomocy jakiego środka gaśniczego gasić ciało stałe, ciecz, urządzenie elektryczne itp. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz różnego rodzaju ubrań bojowych i hełmów. Uczniowie mieli możliwość założenia kurtki strażackiej, hełmu czy ubrania służącego do usuwania gniazd szerszeni czy os. Następnie uczniowie poznali wyposażenie wozu strażackiego.

Dziękujemy panom strażakom za interesujące spotkanie, rzetelną wiedzę i profesjonalizm. Uczniowie mogli poznać trudną i niebezpieczną pracę strażaka. Utrwalili wiadomości związane z postępowaniem w razie wypadku i wezwania służb ratowniczych. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

K.A. Bukowiec

Dzień Babci i Dziadka 2018

,,Babciu, dziadku kochamy Was” – takie hasło przyświecało uroczystości Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole, która miała miejsce dnia 19 stycznia 2018r. Licznie przybyli goście wypełnili halę sportowa po brzegi. W pięknej scenerii, oddającej atmosferę uroczystości, wnuki poprzez przygotowaną część artystyczną wyraziły swoja miłość do babć i dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki, zatańczyły ,,Krakowiaka”, śpiewały w języku angielskim, przedstawiły scenkę humorystyczną pt ,,Jak wnuki podglądają babcie i dziadków”. Uczniowie klasy I, III a i III b w humorystycznych wierszach odpowiedziały na pytania: ,,Kim jest babcia?”, ,,Kim jest dziadek?” oraz zaprezentowały inscenizację pt.: ,,Święto bajek”. Goście z uwagą obserwowali małych artystów i nagradzali ich gromkimi brawami, całusami i uściskami. Następnie wnuki i dziadkowie utrwalili tę wyjątkową chwilę na wspólnej grupowej fotografii. Upominkiem dla gości był kwiat wykonany przez wnuczęta. Rodzice przygotowali dla gości poczęstunek, podczas, którego można było nawiązać znajomości i porozmawiać. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i jeszcze raz życzymy dobrego zdrowia, miłości i szacunku najbliższych.

K.A.Bukowiec

Konkurs "Ozdoba bożonarodzeniowa"

Uczennica klasy III b Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Biesiadkach Paulina Jagła jako jedyna z naszej szkoły, wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku na ,,Szopkę lub ozdobę bożonarodzeniową”. Paulinka wykonała bombkę, którą ozdobiła mini – cukierkami. Jury konkursu postanowiło przyznać Paulinie wyróżnienie w tym konkursie. Uczennica otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Jesteś tutaj: Home Aktualności