Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

WYJAZD NA SPEKTAKL ,,ŚWIAT ANDERSENA”

Uczniowie klasy I, II, IV a i IV b dnia 10 października br. obejrzeli w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku spektakl pt. ,,Świat Andersena”, w wykonaniu artystów wrocławskiego teatru In – Art. Na cały spektakl składały się trzy bajki ,,Świniopas”, ,,Nowe szaty króla”, ,,Brzydkie kaczątko”. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć żywy plan i aktorów w pięknych kostiumach, głównych bohaterów w pięknie wykonanych maskach oraz teatr lalek. Każdy miał możliwość wyboru czegoś dla siebie. Uczniowie dzielili się spostrzeżeniami i wrażeniami ze spektaklu.

14 PAŹDZIERNIKA - ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

W Święto Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się montaż słowno – muzyczny, w którym uczniowie naszej szkoły wyrecytowali piękne wiersze i piosenki dla swoich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Słowa wdzięczności płynęły za trud włożony w naukę i wychowanie młodego pokolenia oraz słowo przepraszam za wybryki i psoty, które trafiają się młodemu pokoleniu. Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli również o nauczycielach i pracownikach emerytowanych. Dziękujemy opiekunowi SU oraz młodzieży szkolnej za pamięć i miłe słowa oraz rodzicom za kwiaty.

K.A Bukowiec

WSPOMNIENIE WRZEŚNIA 1939

Uczniowie naszej szkoły 17 września br. w krótkim poranku wspomnieli wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Wymowne wiersze i piosenki patriotyczne przywołały tragiczne chwile tego czasu, który należy pielęgnować w pamięci młodego pokolenia. Uczniowie w ciszy i spokoju wysłuchali przygotowanego montażu słowno – muzycznego. Dziękujemy pani Marcie Cichostepskiej i uczniom za przygotowanie wspomnienia września ’39.

K.A.Bukowiec

Sprzątanie Świata 2018

W dniach 21,22,23 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. W tych dnia uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki wraz z opiekunami udali się w wyznaczony rejon do porządkowania.  Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Udział uczniów naszej szkoły w akcji „Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie

B.Hawryłko